Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки icon

Особливості ф\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки


1 чел. помогло.
Скачать 50.56 Kb.
НазваниеОсобливості ф\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки
Дата конвертации21.10.2013
Размер50.56 Kb.
ТипКонспект
Тернопільська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 16

ім. Володимира Левицького


Конспект уроку на тему:


Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження

та освоєння Африки.

Практична робота № 7. Визначення географічних координат крайніх точок Африки.


Виконала

вч. географії ЗОШ № 16

Остап'юк Г.Є.


Тема: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки. Практична робота № 7. Визначення географічних координат крайніх точок Африки.

Мета: сформувати в учнів первинні навички складання характеристики фізико-географічного положення материка; поглибити практичні навички учнів у визначенні географічних координат, вимірювання відстаней на карті, розвивати географічне мислення, вміння працювати з географічною картою.

Обладнання: Фізична карта світу, атласи, підручники, практикуми, слайди.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Хід уроку

І Організаційний

ІІ Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

 1. Що таке материк?

 2. Скільки материків є …?

 3. Назвіть і покажіть їх на карті.

 4. Пригадайте, що таке географічні координати?

 5. Як ми визначаємо широту і довготу точки?

ІІІ Мотивація навчальної і пізнавальної діяльності.

До цього часу ми вивчали загальні закономірності природи Землі. Розглядали рельєф планети та його формування, клімат Землі, води Світового океану і суходолу. Усі ці знання, вміння та навички набуті вами на попередніх уроках будуть використані й розширені при вивченні материків.

Сьогодні ми поговоримо з вами про Африку. (Слайд 1)

IV Вивчення нового матеріалу

«Африка – невиліковна пристрасть: вдихнеш пил її червоної землі – латериту, почуєш багатоголосий бій тамтамів, побачиш у відблиску нічних багать танцюристів у заворожливих масках, і важко буде повертатися з цього таємничого світу. Зустрівшись віч-на-віч із цим надзвичайним континентом, часом віриш у правдоподібність легенд і переказів, у дійсність казок, що з дитинства захоплюють уяву ...» В. Корочанцев.

(Слайд 2)

1) Африка – континент контрастних ландшафтів. Близько 1/2 її території займають пустелі і напівпустелі, де іноді роками не випадають дощі. Пісок нагрівається так, що в ньому можна зварити яйця. (Слайди 3,4)

А біля екватора сонце протягом року знаходиться близько до зеніту або в зеніті і щодня йдуть дощі. Тут буяють ліси з різноманітною рослинністю. (Слайди 5,6)

Снігові шапки високих гірських вершин підносяться над безкраїми просторами жарких саван. (Слайд 7)

В Африці протікає найповноводніша річка східної півкулі – Конго і найдовша річка земної кулі – Ніл. Знаходиться єдиний у світі водоспад заввишки понад 100 метрів і завширшки понад 1 км. - це Вікторія (Слайди 8, 9, 10.)

Про Африку можна казати як про материк най… най… най…

Тут живуть: найбільша тварина суходолу – африканський слон; найвища тварина світу – жираф; чемпіон з бігу серед тварин – гепард, найбільший на Землі птах – африканський страус, найшвидша змія – африканська мамба…(Слайди 11-18.)

Ось така вона – казкова і загадкова частина нашої планети.

Записуємо тему уроку з зошит. (Слайд 19)

Вивчення материка відбуватиметься за планом (Слайд 20). Сьогодні ми розглянемо перші два пункти цього плану.

Географічне положення – це особливості розташування материка на земній кулі відносно екватора, нульового меридіана, інших материків, океанів і морів із зазначенням його крайніх точок і розмірів, що дають можливість скласти уявлення про природні умови.

План характеристика географічного положення (Слайд 21)

Відкриваємо свої практикуми практична робота №7. (діти виконують роботу роблячи висновки біля карти) (Слайд 22)

Характеристика берегової лінії (робота з картою, подорож у слово – додаток 1)

2) Відкриття та дослідження Африки (самостійна робота з підручником ст. 67)

Заповнюємо таблицю (Слайди 23-26)

Час дослідження

Дослідники

Результати досліджень

V Закріплення знань і умінь учнів.

Отже, основні риси географічного положення Африки.

 1. Материк посередині перетинає екватор, у західній частині – 00 меридіан, північна частина більша і майже вдвічі ширша за південну.

 2. Африка розміщена у всіх півкулях(пн.., пд.., зх.., сх..)

 3. Більша частина материка лежить між тропіками, тому більша частина розміщена у жаркому поясі.

 4. Від Європи Африка відділена Середземним морем і Гібралтарською протокою, від Азії – Червоним морем та Суецьким перешийком.

 5. Африка омивається водами 2 океанів і 2 морів.

 6. Береги материка порізані слабо; найбільша затока – Гвінейська, півострів – Сомалі, острів Мадагаскар.

Розгадуємо кросворд ( Слайд 27)

 1. Море, що омиває Африку з півночі.

 2. Півострів материка.

 3. Море, що омиває Африку зі сходу.

 4. Великий острів біля материка

 5. Канал, що роз’єднує Африку і Азію.

 6. Учений, який досліджував материк.

VІ Домашнє завдання: вивчити § 13, оформити практичну роботу №7 (Слайд 28)


Додаток 1

Середземне море. Частина Атлантичного океану. Омиває три частини світу.


Гібралтарська протока. Морські ворота, які з’єднують Атлантику з внутрішніми морями. На півночі – Гібралтарська скеля, на півдні – Джебель-Муса раом їх називають Геркулесові стовпи. Довжина її – 65 км., ширина від 14 до 44 км., глибина у фарватери – 338м.


Острови Мадера. Вершини підводних вулканів. Належать Португалії. (Madura – ліс)

Гвінейська затока. Єдина велика затока материка. Знаходиться далеко від морських шляхів, тому туди заходять мало судів.

Мозамбіцька протока. Найдовша на земній кулі протока, довжиною 1760 км., простягається між о. Мадагаскар та материком Африка.


Острів Мадагаскар. Один з найбільших островів світу. Площа – 590 тис.км2


Півострів Сомалі. Найбільший півострів Африки. У перекладі означає «іди подій корову», що пояснюється основним заняттям жителів країни - тваринництвом.

Червоне море. Найтепліше море в світі (від 250 до 350), найсолоніше (37-42%). Море має прозорі води, проте на глибині спостерігається дивне явище – вода стає червоною, як кров. Це пояснюють наявністю у воді мікроскопічних водоростей. Море тривалий час називали Еритрейське (від грецького ери трос - червоний), а потім цю назву переклали буквально – Червоне.


Суецький канал. Судноплавний морський канал у Єгипті, офіційно відкритий 17.11.1869р.

У Стародавньому Єгипті близько ІІ ст. до н.е. було споруджено канал, який з’єднував р. Ніл і Червоне море (так званий канал Фараонів) з часом канал занедбали. У 642р канал відбудували араби, проте в 776р його засипали. Знову відкрили лише у 1869р. Під руслом каналу прокладено тунель, що сполучає Африку та Азію.

отлично
  1
Ваша оценка:

Похожие:

Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconОкремі рекомендації: Елементи наукового дослідження: аргументованість
60.5kb.  
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconКонспект першого уроку – 2013 на тему «Рік творчості» з необхідними матеріалами: музика, картинки. - Конспект першого уроку 2013 на тему «Рік творчості»
2.7kb.   Конспект першого уроку – 2013 на тему «Рік творчості» з необхідними матеріалами: музика, картинки. Скачуйте БЕЗКОШТОВНО за цим посиланням:...
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconІнформація про нове Положення - Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах, затверджене наказом Міністерства освіти І науки України 07. 10. 2013 р. №1365
18.7kb.   Інформація про Положення 2013 року про порядок розслідування нещасних випадків в навчальних закладах
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки icon12345qwerty - Конспект першого уроку 2013 на тему «Рік творчості»
2.7kb.   Конспект першого уроку – 2013 на тему «Рік творчості» з необхідними матеріалами: музика, картинки.
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconконспект к уроку Права потребителей - Тема: Потребление. Потребитель. (3 часа)
254.7kb.   развёрнутый конспект с приложениями к уроку
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconКонспект першого уроку – 2013 на тему «Рік творчості» з необхідними матеріалами: музика, картинки. - Конспект першого уроку «2013 рік рік творчості в Україні»
88.6kb.   Конспект першого уроку 2013 року "Рік творчості" + необхідні матеріали: музика, картинки.
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconКонспект першого уроку «2013 рік – рік творчості в Україні» - Конспект першого уроку «2013 рік рік творчості в Україні»
16.7kb.   Конспект першого уроку «2013 рік – рік творчості в Україні» http://letitbit.net/download/67559.6dc44ce5b73de99eb5adfa366f32/Коспект_першого_уроку_Рік_творчості_Office_Word.docx.html...
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconКонспект першого уроку – 2013 на тему «Рік творчості» з необхідними матеріалами: музика, картинки. - Винсен Ван Гог, (van Gogh))
123.1kb.   Конспект першого уроку 2013 року "Рік творчості" + необхідні матеріали: музика, картинки.
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconПлан-конспект уроку на тему: Внутрішня та зовнішня краса людини
368kb.   Мета уроку : на основі християнської І загальнолюдської моралі формувати в учнів риси людяності, милосердя, співчуття І завжди цінувати...
Особливості ф\\г положення материка Африка. Дослідження та освоєння. - Конспект уроку на тему: Особливості географічного положення материка, елементи берегової лінії. Дослідження та освоєння Африки iconРозділ Теоретичне дослідження методів виховання
326.8kb.   Розділ Практичне дослідження екологічного та громадянського виховання в Ружинській гімназії
Разместите кнопку на своём сайте:
Рефераты


База данных защищена авторским правом ©CoolReferat 2000-2018
обратиться к администрации | правообладателям | пользователям
Основная база рефератов
Рефераты