План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи icon

План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи


Скачать 178.04 Kb.
НазваниеПлан Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи
Дата конвертации06.08.2013
Размер178.04 Kb.
ТипДокументы
Курсова робота

На тему:”Технологія виконання суцільного шпаклбвання оштукатуреної поверхні стін сухими будівельними сумішами на основі гіпсу


Студента Кам`янець-Подільського

Будівельного ліцею 25-г группи

Маковецького Максима


План

1.Коротка характеристика матеріалів,

необхідних для виконання роботи згідно

із темою дипломної роботи.

2.Перелік інструментів, пристроїв,

Інвентарю.

3.Опис технологічного процесу(послідовності виконання робіт).

4.Особливості організації робочого місця.

5.визначення норм часу, праці та розцінювання виконаних робіт.

6.Основні технічні вимоги до виконання та приймання виконаних робіт.

7.Охорона праці під час послідовного виконання робіт.

Висновок,Перелік літ.джерел,додатки,відгук.

1.Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання робіт згідно із темою курсової роботи.

1)Грунтівка Церезіт СТ 17 Супер призначена для укріплення та просочування пористих,крихких та сильно поглинаючих поверхонь(легкий бетон,штукатурка,гіпсові та цегляні поверхні) з метою збільшення адгезії облицювальних матеріалів відносно основи.2)Стартова гіпсова суміш ШП Кнауф Старт це суха будівельна суміш на основі природного гіпсу призначена для вирівнювання стійких поверхонь.Вона містить добавки які підвищують її адгезію,теплоізоляцію,пластичність та ін.


3) Knauf Saten (HP-Finish) Шпаклівка гіпсоваУніверсальна фінішна суміш збагачена домішками для покращення адгезії.Використовується для нанесення лицьового шару.Ця суміш екологічно чиста,при роботі довгий час не загустає та добре наноситься рівномірним шаром на поверхню.

2.Перелік інструментів,пристроїв,інвентарю.

1)Терка шліфувальна 105x210 мм


2)Папір шліфувальний для терки.
3)Шпателі звичайні (мінімум 2 штука-малого та середнього або великого розміру)4)Шпатель кутовий для наведення контурів кутів.5)Валик для нанесення грунтівки6)Сітка армуюча для збільшення чіпкості основи.7)дрель з міксерною насадкою.
3.Опис технологічного процесу(послідовності виконання робіт).

Перед шпаклюванням потрібно покрити оштукатурену поверхню грунтівкою та пересвідчитися,що вона вже висохла.Тоді наклеїти армувальну сітку після чого можна буде приступати до самого шпаклювання.

Технологія процесу:

  1. При нанесенні товщина шару фінішної шпаклівки не повинна перевищувати 2-3 мм, інакше шпаклівка після висихання може потріскатися.

  2. Шпаклівку небажано наносити на поверхні, нещодавно оштукатурені цементно-піщаним розчином. Цементно-піщана штукатурка повністю висихає протягом 3-4 тижнів. Досить часто цементно-піщана штукатурка після висихання тріскається.

  3. Гіпсова шпаклівка схоплюється через 30-60 хвилин після змішування з водою. Час схоплювання залежить від виробника і консистенції. Простіше кажучи, ніколи не замішуйте багато шпаклівки. 0.2-0.5 кг готової суміші для початку буде цілком достатньо.

  4. Для нанесення першого шару шпаклівка замішується більш густа (по густоті нагадує вершкове масло). Таку шпаклівку можна наносити більш товстим шаром і вона повільніше схоплюється. Якщо не вдалося вирівняти поверхню першим шаром, то шпаклівка для наступного шару замішується теж густо.

  5. Для 2 і 3 шарів (а іноді 3-5 шарів) шпаклівка замішується більш рідка (по густоті нагадує магазинну сметану).

  6. Густу шпаклівку наносити важче, ніж рідку, потрібно добре притискати шпатель до поверхні. Це потрібно для того, щоб шпаклівка наносилася рівномірним шаром і витрачалася економно.

  7. Рідка шпаклівка наноситься легше, ніж густа, але при нанесенні на поверхню дуже швидко схоплюється, тому багато разів проводити шпателем по одному і тому ж місцю вкрай не рекомендується - залишаться подряпини, які потім доведеться зашліфовувати та знову шпаклювати.

  8. Щоб нанести шпаклівку на поверхню, помістіть шпаклівку на край широкого шпателя за допомогою вузького шпателя, потім притуліть шпатель до поверхні (наприклад, до стіни) як показано на малюнку:як тримати шпатель

  9. Шпаклівка наноситься на поверхню двома рухами. Першим рухом ви наносите шпаклівку, другим вирівнюєте поверхню і видаляєте надлишки шпаклівки. Напрямки руху шпателя при виконанні робіт - будь-які на ваш розсуд, наприклад, такі:напрямки руху шпателяЯкщо ви будете наносити шпаклівку, рухаючи шпатель тільки в одному напрямку, то вирівняти поверхню у вас навряд чи вдасться, а ось хвиль наробити - це скільки завгодно.

  10. Починати краще з країв поверхні (наприклад від підлоги, стелі або від краю стіни).

Коли готова пошпакльована поверхня достатньо підсохне,потрібно її перетерти спеціальною теркою на яку кріпиться шліфувальний папір.Це усуне усі видимі та невидимі дефекти.Якщо робота виконана якісно перетирка може не знадобитися.

Також особливої уваги потребує вирівнювання кутів пошпакльованої поверхні:

Технологія:

1.

Вирівнюємо внутрішні кути. Прикладаємо правило до кута і визначаємо його рівність. Якщо є бугорки, то їх потрібно сокирою збити. А ями відзначаємо олівцем, де починається і де закінчується. Наносимо по позначках стартову шпаклівку ( суху штукатурку ) і стягуємо правилом. Таку операцію проводимо з усіма кутами. Але зверніть увагу, кут потрібно вирівнювати з двох сторін.

2.

Шпаклюємо фінішною шпаклівкою. Коли шпаклюють стіну , то шпателем стягують шпаклівку від кута. Потрібно зашпаклювати всі стіни фінішною шпаклівкою таким чином. Коли шпаклівка присохне , потрібно на кути накласти ще шпаклівку. Так як вони ще не є такими як нам потрібно. І взагалі, при шпаклювання стін не звертайте увагу на якість кута. Бо потім кут ще ми будемо поправляти.

Розбавляємо невелику кількість фінішної шпаклівки , набираємо її на шпатель. Вказівним пальцем беремо зі шпателя шпаклівку і намащуємо її вздовж кута. Кути повинні бути трішки закруглені, але це не біда, шліфувальним папером ми все виправимо.


3.

Шліфуємо внутрішній кут. Для цього нам знадобиться терка для шліфування. Населяємо на неї шліфувальний папір марки 150, але населяємо так, щоб краї шліфувального паперу не виходили за краї терки. Це стосується тільки одного краю терки, на другий нам байдуже. І шліфуємо кут прямими рухами вздовж внутрішнього кута.

Гострий кут терки повинен зрізати ту закругленість яку ми зробили пальцем і залишити ідеально рівний і гострий кут.

Зверніть увагу, цією технологією шпаклювання кутів користуються більшість професійних малярів. Тому і вам я рекомендую користуватися цією технологією.


4.Особливості організації робочого місця.

Продуктивність праці робітника залежить від правильної організації робочого місця. Робочим місцем називають частину виробничої площі, призначену для виконання певного обсягу дій одним або кількома працівниками.

Робочі місця можуть бути стаціонарними і пересувними. На будівництві при виконанні опоряджувальних робіт майже нема опоряджувальних робочих місць, адже робітник разом із пристроями під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки приміщення на іншу.

На робочому місці опоряджувальника має бути обладнання, матеріали і знаряддя праці, потрібне для виконання опорядження. Їх розмішують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою має лежати справа, а той, що беруть лівою рукою – зліва. Якщо для роботи потрібен столик, то його встановлюю так, щоб з цього місця можна було виконати якнайбільший обсяг роботи.


5.визначення норм часу, праці та розцінювання виконаних робіт.

У будівництві діють єдині норми і розцінки (ЕНиР), відомчі норми і розцінки (ВНиР) та місцеві норми і розцінки. Норми розробляють і періодично видають спеціальними збірниками. Норми на опоряджувальні роботи вміщено в збірнику Е8. Для вимірювання кількості витраченої праці передбачені такі норми: часу, виробітку, трудомісткості.

Нормою часу (Нч) називають кількість робочого часу, яка надається робітникові відповідної професії і кваліфікації за умови повного використання засобів виробництва, правильно організованої праці для виконання одиниці продукції (1 м2 штукатурення, 1 м2 облицювання тощо).

При визначенні норми часу враховують не тільки час, витрачений на виконання основної роботи, а й час, потрібний для перемішування будівельних розчинів, підготовку й чищення інструментів і механізмів, їх переміщення, а також на підготовку робочого місця. Норма часу (норма витрати праці) виражається у людино-годинах. Наприклад, норма часу, за який штукатур 3-го розряду наносить грунт на 4.1. м2 стіни вручну при простому штукатуренні, становить 20 люд.-год. Це означає, що штукатур 3-го розряду має нанести ґрунт на 4.1. м2 поверхні вручну за 20 год.

Нормою виробітку в) називають кількість готової продукції, яку має виробити за одиницю часу (1 год) робітник відповідної кваліфікації або ланка.

Норма виробітку тісно пов'язана з нормою часу. Чим більше продукції виробляє робітник за одиницю часу, тим меншою буде норма часу, і навпаки. Залежність між ними обернено пропорційна і подається формулою Нч=1/Нв.

Знаючи норму часу, легко визначити виробіток робітника за 1 год. Для нашого прикладу на 4.1. м2 нанесення ґрунту Нч = 20 люд.-год, звідки норма виробітку становитиме Нв=4.1./Нч= 4.1./20 = 5м2, а змінна норма виробітку на одного робітника 5-8 = 40 м2.

Щоб визначити трудомісткість певного виду робіт, потрібно обсяг цих робіт помножити на норму часу. Наприклад, трудомісткість наклеювання облицювальної плитки (4.1. х 4.1. мм) на поверхню основи при товщині шва 3 мм обчислюють так: 1,6 люд.-год • 4.1. м2 = 160 люд.-год, де 1,6 люд.-год — норма часу наклеювання плитки.

Якщо технічно обґрунтовані норми дають змогу визначити кількість якісно витраченої праці, то за допомогою тарифної системи оцінюють її якість, диференціюючи розміри заробітної плати залежно від кваліфікації (майстерності) працівника і складності роботи.

Основними елементами тарифної системи є: тарифно-кваліфікаційний довідник — основа всієї тарифної системи. У ньому всі види робіт у виробництві розподілено за розрядами залежно від їхньої складності, з характеристикою робіт, що є основою тарифікації і визначення кваліфікації працівників при порівняльному оцінюванні виконаних робіт. Тарифно-кваліфікаційний довідник робіт і професій робітників, зайнятих у будівництві й ремонтно-будівельних роботах, установлює, до якого розряду за складністю належать окремі види будівельних робіт, а також вимоги, що ставляться до робітника-будівельника для присвоєння йому кваліфікаційного розряду. Для більшості професій будівельних працівників передбачається шість розрядів кваліфікації;

тарифна сітка — це шкала, що встановлює співвідношення в оплаті праці робітників різної кваліфікації (розрядів) з метою більш високої оплати праці кваліфікованих будівельників порівняно з менш кваліфікованими і некваліфікованими;

тарифний коефіцієнт — співвідношення (число), що

показує, у скільки разів ставка відповідного розряду вища від ставки 1-го розряду:

Тарифний розряд робітника 1 2 3 4 5 6

Тарифний коефіцієнт   1,0 1,12 1,27 1,42 1,61 1,8

Як бачимо, будівельник 6-го розряду в 1,797 (~ 1,8) раза кваліфікованіший за будівельника 1-го розряду і, отже, його заробітна плата відповідно вища.

Тарифні ставки визначають розмір оплати праці за одиницю часу: за годину (годинні ставки), за день (денні ставки), за місяць (місячна ставка).

У будівництві застосовують дві основні форми заробітної плати: відрядну і погодинну, що поєднується з різноманітними преміями.

Найпоширенішою формою є відрядна оплата праці, за якої заробіток будівельника безпосередньо залежить від фактично виконаного обсягу робіт і установлених відрядних розцінок за одиницю якісної продукції. За цією системою оплачується праця близько 90 % будівельників.

Основна форма оплати праці — пряма відрядна оплата, коли кожна одиниця виробленої продукції оплачується за однією розцінкою незалежно від ступеня виконання норм виробітку і термінів закінчення роботи.

Ефективнішою, ніж пряма відрядна, є відрядно-преміальна (акордна) оплата праці, при якій праця оплачується за весь комплекс робіт, а не за окремі його види.

Оплата здійснюється за акордною розцінкою в одиницях кінцевої продукції (наприклад, 1 поверх, 1 квартира, весь будинок).

За відрядно-преміальної системи, крім оплати за прямими відрядними розцінками, робітників преміюють за виконання акордного завдання у визначений термін або достроково. Розмір премії встановлюють від 0,5 до 3 % відрядного заробітку за нарядом за кожний відсоток скорочення нормативного часу. Якщо завдання у визначений термін не виконано, то премію не виплачують.

Погодинна форма оплати праці, тобто оплата за фактично відпрацьований час за тарифною ставкою, що відповідає розряду робітника, не встановлює залежності між виробітком і заробітком будівельника і, отже, мало стимулює підвищення продуктивності праці. Цю форму оплати праці застосовують тоді, коли робота не піддасться обліку і нормуванню або відрядна оплата не відповідає потребам виробництва і може вплинути на зниження якості робіт. Погодинно-преміальну систему вводять за якісне і своєчасне виконання завдань будівельниками за умови дотримання певних умов, передбачених положенням. Розмір премії становить до 40 % тарифної ставки. Робітників преміюють із фонду матеріального стимулювання за результатами роботи за рік. Основним документом, що визначає заробітну плату робітників, є наряд-завдання, в якому зазначаються роботи, що треба виконати, розцінки і норми часу, планована заробітна плата, враховуючи премію.


6.Основні технічні вимоги до виконання та приймання виконаних робіт.

Вимоги до якості і приймання робіт


До початку виконання робіт контролюються умови зберігання (температура, відносна

вологість) застосовуваних матеріалів, виробів і елементів, за встановленими на них

нормативними документами, а також готовність об'єкту в цілому і окремих його конструкцій до

виконання робіт.

При виконанні шпаклювальних робіт актуванню підлягають наступні завершені приховані

роботи:

· підготовка поверхні;

· ґрунтування поверхні;

· відповідність встановленій проектом послідовності виконання окремих шарів

шпаклівки

У процесі виконання шпаклювальних робіт перевіряють:

оштукатурену поверхню;

підготовку поверхні для шпаклювання;

якість сухих сумішей;

температуру і вологість навколишнього середовища;

дотримання технологічної послідовності операцій;

товщину кожного шару розчинових сумішей;

відповідність кольору, товщини шарів шпаклівки та отриманої фактури пошпакльованої

поверхні вимогам проекту;

наявність, якість і справність необхідних для виконання роботи інструментів і пристроїв.

Перевіряючи готовність приміщень і поверхонь до шпаклювання, контролюють:

якість встановлення, закріплення та заповнення проміжків між віконними й дверними

коробками та поверхнями прорізів;

якість закріплення перегородок, закладних деталей і сходів;

відхилення стін від вертикалі.

В ході приймання виконаних шпаклюапльних робіт необхідно перевіряти:

відповідність вигляду шпаклівки вимогам проекту;

якість покриття;

міцність зчеплення шпаклівки з основою і шарів між собою (при багатошаровій

шпаклівці).

При контролі якості візуально оглядаються шпакльовані поверхні. Потім за допомогою

контрольно-вимірювальних приладів проводиться вибірковий контроль якості шпаклівки. На

кожних 10м2 шпаклівки необхідно виконати 3-5 вимірювань.

Тріщини, горбики, раковини, дутики, груба шорстка поверхня

та пропуски не допускаються. Наявність місць шпаклівки, що відшарувалася від поверхні,

перевіряють легким простукуванням дерев'яним молотком. Допускається наявність таких місць

штукатурки перевіряти методом ультразвукового (наскрізного або поверхневого) прозвучування.

В окремих місцях допускається контрольне розкриття шпаклівки.


7.Охорона праці під час послідовного виконання робіт.

До опоряджувальних робіт, які складаються як із “мокрих”, так і “сухих” процесів, допускаються особи, які досягли вісімнадцяти років і пройшли:

1) професійну підготовку;

2) попередній медичний огляд відповідно до вимог Міністерства охорони здоров’я України;

3) вступний інструктаж з безпеки праці, виробничої санітарії, пожежної та електробезпеки.

При підготовці поверхонь та матеріалів до опорядження велику увагу слід приділяти дотриманню безпечних методів роботи з електроінструментом (корпус має бути заземленим, електропровід справним).

Розпаковуючи та дозуючи сухі будівельні суміші, а також приготовляючи розчинові суміші, слід уникати пиління та розсипання їх і працювати у респіраторах.

При нанесенні грунтівки слід бути обережним,щоб убезпечити себе від потрапляння рідини в очі,тому рекомендується використовувати захисні окуляри.

При безпосередньому шпаклюванні потрібно звернути увагу на гострі краї шпателя,щоб не поранити ним себе та оточуючих.


Висновок


http://remontvdome.com.ua/img/1.gif

Мабуть, найприємніший етап будівництва будинку - це фінішна обробка. Фарбування стін або обклеювання їх шпалерами - ця робота приносить святковий настрій. Кімнати на очах знаходять закінчений вигляд, і хочеться якнайскоріше обставити їх меблями і почати обживати новий будинок. Проте, як би не хотілося скоріше завершити всі роботи, слід присвятити час підготовці поверхонь для фінішної обробки. Не кваптеся відразу клеїти шпалери або фарбувати стіни. Спочатку їх треба вирівняти.http://remontvdome.com.ua/upload/img_art/shpaklyuvannya-shpaklyuvannyu-_1353399764.jpeg

Якими б рівними не здавалися на перший погляд стіни, цього недостатньо. Перед наклеюванням шпалер або фарбуванням стін необхідно закласти щонайменші опуклості, западини, тріщини і шви. Лише тоді кінцевий результат обробки буде бездоганний. Добитися цього дозволяє використання різних шпаклювань. Від того, наскільки якісне і відповідне для конкретних умов шпаклювання використовується, залежить в значній мірі якість всієї фінішної обробки. Розглянемо основні параметри, на які слід звернути увагу для того, щоб вибрати шпаклювання правильно.

1. Сухе або готове? 


 В першу чергу всі шпаклювання діляться на два види залежно від міри готовності до використання: шпаклювання, що продаються у вигляді сухих сумішей, і шпаклювання, готові до використання. Знаючи переваги і недоліки кожного з цих видів шпаклювань, простіше визначитися з вибором. Отже, сухі шпаклювання, які, як правило, реалізуються в мішках або пакетах, коштують дешевше за готові суміші. Їх зручно транспортувати і зберігати. До того ж термін зберігання сухих сумішей значно довший, ніж готових складів. Використання сухих сумішей для шпаклювання дозволяє приготувати потрібну кількість складу необхідної в'язкості. Проте слід враховувати, що склад, приготований на основі сухої суміші, має бути використаний в обмежених і досить коротких терміни. При цьому використання сухих шпатлювальних сумішей вимагає строгого дотримання технологій приготування, а також використання спеціальних інструментів і пов'язано з додатковими витратами часу. Готові шпаклювання вимогливіші до умов зберігання, зате використання такого складу не обмежене жорстко в часі і не вимагає додаткових приготувань.

2. Сфера використання 


Вибираючи шпаклювання, необхідно визначити сферу його використання. Залежно від неї шпаклювання діляться на вирівнюючі, фінішні, спеціальні і універсальні. Вирівнюючі шпаклювання служать для попередньої підготовки оброблюваної поверхні, її вирівнювання. Властивості таких шпаклювань дозволяють наносити їх досить товстим шаром до 25 мм. Таким чином можна ліквідовувати навіть крупні тріщини і нерівності. Фінішні шпаклювання наносяться, як правило, на вирівнюючий шар для закладення мікротріщин і здобуття ідеальної поверхні. Їх наносять в декілька шарів по 0,1-0,2 мм за етап. При цьому загальна товщина шару фінішного шпаклювання не повинна перевищувати 1 мм. Універсальні шпаклювання можуть бути використані і як вирівнюючий шар, і для фінішної обробки. Сучасні полімерні склади, наприклад акрилове шпаклювання або латексне шпаклювання можуть наноситися товстим шаром без збитку для якості, і при цьому їх структура дозволяє застосовувати такі шпаклювання як фінішний шар. Нарешті, спеціальні шпаклювання мають в своєму складі особливі добавки і використовуються для строго певної мети.

3. Склад 


Визначальне значення для вибору шпаклювання має його склад. Залежно від наповнювача шпаклювання діляться на гіпсові, цементні і полімерні. Гіпсове шпаклювання має білий колір, тому воно зазвичай застосовується для внутрішньої обробки приміщень під фарбування. На сьогоднішній день гіпсові шпаклювання користуються, мабуть, найбільшою популярністю. Це пов'язано з відносно невисокою ціною і хорошими технічними характеристиками. Шпаклювання на основі гіпсу еластичні, не схильні до усадки, довговічні, зручні в роботі. Серйозний мінус гіпсових шпаклювань - нездатність витримувати підвищену вологість - гіпс руйнується, вбираючи вологу. Тому гіпсове шпаклювання не може застосовуватися в приміщеннях, де планується підвищена вологість, і для зовнішніх робіт.

Як фасадне шпаклювання, а також в умовах підвищеної вологості може застосовуватися цементне шпаклювання. Його основна гідність - висока волого- і водостійкість. Проте це, та ще, мабуть, невисока ціна є єдиними достоїнствами такого вигляду шпаклювань. Цементні шпаклювання мають сірий колір, тому під фарбування їх використовувати можна не завжди. Але головне, цементні шпаклювання схильні до усадки, тому при висиханні вони можуть утворювати мікротріщини. До того ж цементне шпаклювання, на відміну від гіпсової, набирає міцність протягом тривалого періоду і володіє низькою еластичністю.

Все більшу популярність знаходять сьогодні різні полімерні шпаклювання. Їх вищу ціну виправдовують відмінні технічні характеристики і обширна сфера використання. Акрилові і латексні шпаклювання представлені сьогодні на ринку в чималому асортименті. Шпаклювання акрилове може бути передбачена як для внутрішніх, так і для фасадних робіт. Відмітна характеристика акрилових шпаклювань - їх універсальність і простота використання. Акрилові шпаклювання можуть використовуватися як для чорнової, так і для фінішної обробки, при цьому вони можуть наноситися досить товстим шаром на різні основи. Висока еластичність, хороша швидкість схоплювання і полімеризації, легкість обробки роблять можливою використання акрилового шпаклювання як в професійних роботах, так і в побуті. Латексне шпаклювання складає гідну конкуренцію акриловому шпаклюванню. Склади на основі латексу теж відрізняються високою міцністю, пластичністю і довговічністю. При цьому вони, як правило, не мають запаху і можуть з успіхом застосовуватися для внутрішніх робіт.

 Кажучи про різні шпаклювання, можна згадати ще і такий вид, як шпаклювання масляне. Але воно застосовується вже все рідше і рідше, в основному під масляні фарби або емалі. Серед недоліків цього виду шпаклювань слід зазначити низьку адгезію, недовговічність і довгий час висихання.

На ринку будматеріалів сьогодні представлена значна кількість сухих сумішей і готових складів для будь-яких видів обробних робіт.


Список використаної літератури

 Белоусов Е.Д., Вершинина О.С. Малярные и штукатурные работы: Практ. пособие для ПТУ. – М.: Висш. Шк., 1990 – 270 с.

 Васильчук М.В., Вінокурова Л.Е. Основи охорони праці. – К.: Просвіта 1997 – 208 с.

 Дворкін Л.Й, Опоряджувальні матеріали і вироби: Навч. посібник – 2-ге вид. Перероб. – К.: Вища шк., 1996. – 335 с.

 Добровольський Г.М. Штукатурні і облицювальні роботи.–К.: Техніка, 1997. – 304 с

Бруква В.В. Михальчук В.М. Технологія декоративно-штукатурних і ліпних робіт: Підруч. Для учнів проф.-техн. навч. закл. – К.: Техніка, 2004.- 280с.

  Карапузов Є.К., Соха В.Г., Остапченко Т.Є. матеріали і техннології в сучасному виробництві: Підручник. – К.: Вища освіта, 2006. – 495с.: іл.

  Остапченко Т.Є. Технологія опоряджувальних робіт: Підручник. – К.: Вища освіта, 2003. – 384 с.: іл.

Ваша оценка этого документа будет первой.
Ваша оценка:

Похожие:

План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconПлан виховної роботи школи на 2013-2014 навчальний рік - Щоб не трапилось біди, пам’ятай про це завжди”
39.2kb.   План виховної роботи школи на 2013-2014 навчальний рік складено згідно вимог "Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх...
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconМетодичні рекомендації до виконання курсової роботи з дисципліни «Політична економія» для підготовки фахівців за окр бакалавр
288.7kb.  
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconПлан виховної роботи школи на 2013-2014 навчальний рік - План виховної роботи школи на 2013-2014 навчальний рік. Скачуйте безкоштовно за цим посиланням
3.3kb.   ...
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconЗбірка сценаріїв "Веселка наших свят" - Т з досвіду роботи заступника директора з виховної роботи Кагарлицького районного нвк
1556.7kb.   Сценарії для проведення свят та випускних вечорів у школі
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconМетодичні рекомендації до підготовки, виконання та захисту курсової роботи з дисципліни Фінансова діяльність суб’єктів господарювання
31.9kb.  
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconПлан Вступ Відкриття матеріалів іншій стороні… складання обвинувального акту І реєстр матеріалів досудового розслідування
283.6kb.  
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconПлан Вступ Відкриття матеріалів іншій стороні… складання обвинувального акту І реєстр матеріалів досудового розслідування
270.1kb.  
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconМ. А. Ажажа управління людськими ресурсами
2412.2kb.   Управління людськими ресурсами. Методичні вказівки для виконання курсової роботи для студентів здіа спеціальності 050201 “Менеджменту...
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи iconМ. А. Ажажа управління людськими ресурсами
2466.2kb.   Управління людськими ресурсами. Методичні вказівки для виконання курсової роботи для студентів здіа спеціальності 050201 “Менеджменту...
План Коротка характеристика матеріалів, необхідних для виконання роботи згідно із темою дипломної роботи icon1) За одиницю вимірювання кількості інформації прийнятий бод 1 біт 1 байт 1 Кбайт 3 2) Продуктивність роботи комп'ютера (швидкість виконання операцій) зал
10.8kb.  
Разместите кнопку на своём сайте:
Рефераты


База данных защищена авторским правом ©CoolReferat 2000-2018
обратиться к администрации | правообладателям | пользователям
Основная база рефератов
Рефераты